Firma założona w 1925 roku przez Duńskich innowatorów - Petera Banga i Svenda Olufsena. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek produkujących sprzęt elektroniczny. Przez ponad 90 lat jej produkty audio, telewizory oraz telefony regularnie łamały zasady i konwencje obowiązujące w świecie designu, dyktując trendy wizualne i nieodwołalnie zmieniając wygląd wnętrz.

Bang & Olufsen wyróżnia

  • technologia oraz materiały w doskonałym stopniu oddające oryginalne brzmienie poszczególnych dźwięków,

  • klasyczny ale jednocześnie zaskakujący design,

  • najwyższej jakości materiały i trwałość,

  • perfekcyjne wykończenie i dbałość o detale,

  • funkcjonalność połączona z dotykiem magii,

  • absolutne przeciwieństwo masowej produkcji pod każdym względem.

Filozofią firmy od zawsze było to, że design musi służyć jakiemuś celowi. W tym wypadku jest to wysublimowane połączenie piękna z najwyższej próby doznaniami wizualnymi oraz dźwiękowymi.

31970829062_90cbd4a452_k.jpg

Systemy i rozwiązania

Zastosowane w produktach Bang & Olufsen

Piękno w każdym calu

Nasze oczy bezustannie dostosowują się do zastanych warunków oświetlenia bez naszej wiedzy. Technologia Automatic Picture Control przenosi tę umiejętność do telewizorów Bang & Olufsen. Wbudowane sensory mierzą oświetlenie w promieniu 360 stopni. Sensor mierzy zastane dane na temat warunków oświetleniowych, dzięki czemu telewizor automatycznie dostosowuje kolory, ostrość i kontrast- tak samo jak nasz mózg adaptuje nasze oczy na zmianę oświetlenia - tak aby uniknąć wytężania naszego wzroku.

Siła kontrastu

Poprzez skrupulatną analizę każdej minuty i złożonej zależności pomiędzy oczami i mózgiem, inżynierowie B&O zoptymalizowali kontrast w każdym pikselu aby osiągnąć idealną równowagę pomiędzy cieniem i światłem. Obrazy z małym kontrastem są niezwykle trudne do zauważenia przez nasze oczy, ponieważ nasz mózg stara się zidentyfikować kształty i detale. Adaptive Contrast wykorzystuje niezwykle czuły algorytm aby wzmocnić obraz, odkrywając detale w częściach ekranu, które mogłyby zagubić się z ciemnościach. Zapewniamy że Wasze oczy nie przeoczą niczego - od najjaśniejszej gwiazdy, do najciemniejszej i najgłębszej nocy.

Jeden pilot by rządzić w domu

Beo 4 i BeoRemote One sprawiają, że wszystkie inne piloty stają się niepotrzebne. Kontroluj nimi praktycznie każde zewnętrzne urządzenie: DVD, Blu-ray, NAS, Dekoder STB czy Apple TV - nawet Twój kominek, alarm lub zasłony. Więc jeżeli chcesz zebrać wszystko w jednym miejscu, dajemy Ci pilot do Twojego domu.

Dzięki aplikacji Bang & Olufsen Remote, którą możesz pobrać na swój iPad lub tablet z systemem Android, będziesz miał wszystko na wyciągnięcie kciuka.

 

Miksowanie w górę i w dół

Doświadcz idealnego dźwięku przestrzennego poprzez kilka głośników i nasz algorytm TrueImage. Stworzony aby zoptymalizować dystrybucję dźwięku z głośników, zapewnia idealne brzmienie niezależnie od punktu w pomieszczeniu.

Doskonały dźwięk

Doświadczenia płynące z oglądania filmów to nie tylko radość dla naszych oczu. Nasze uszy są tak samo ważne w kształtowaniu naszej percepcji. Łącząc niesamowitą jakość obrazu z niespotykanym nigdzie indziej dźwiękiem. Głęboki bas, szyte na miarę jednostki głośnikowe i potężne wzmacniacze ICEpower wbudowane w ekran aby doświadczyć dźwięk całym sobą.

Słuchaj uważnie

Standardowy zestaw głośników ustawiony jest wokół "idealnego punktu". Technologia rozproszenia dźwięku do 180 stopni rozszerza ten "idealny punkt" do “idealnego obszaru”, co daje dużo bardziej satysfakcjonujące doświadczenie na większej przestrzeni.

 

Szkło

Szkło spełniające standardy Bang & Olufsen jest po wyprodukowaniu pokrywane po obu stronach powłoką antyodblaskową aby zredukować niechciane refleksy świetlne wychodzące lub wchodzące do ekranu. Subtelnie przyciemniona kolejna powłoka redukuje niechciane wpływy światła.

Aluminium

Bang & Olufsen w swojej fabryce w Danii samodzielnie obrabia i anoduje surowe aluminium do praktycznie każdego kształtu i koloru. To wymagający proces, który polega na zamaczaniu każdego elementu w 50 różnych płynach o konkretnej temperaturze. Proces anodowania zapewnia niesamowitą barwę i siłę stopu, praktycznie odporną na upływ czasu.